Kavajë. Dhunon fizikisht dhe psikologjikisht nënën, vëllanë e vet dhe bashkëshorten.

Kavajë. Dhunon fizikisht dhe psikologjikisht nënën, vëllanë e vet dhe bashkëshorten. tirane

Policia arreston 36 vjeçarin.

Shërbimet e policisë Kavajë, më datë 12.09.2017 arrestuan shtetasin :

- Xh.H, 36 vjeç, banues në fshatin Vorrozen Kavajë.

Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas, në banesë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës, (shtetases Sh.H., 59 vjeçe), vëllait (shtetasit B.H., 38 vjeç) dhe bashkëshortes  (shtetases A.H., 33 vjeçe).

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale "Dhunë në familje", parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1