Maliq, Informacion paraprak.

Maliq, Informacion paraprak. drejtoria e policise korce

Më datë 01.10.2017, jemi njoftuar se hyrje të fshatit Podgorie  shtetasi J.K, duke drejtuar mjetin tip "NISSAN" ka aksidentuar shtetaset S.Ç, rreth 65 vjeçe dhe B.Xh, rreth 70 vjeçe, banuese në Podgorie, kalimtare në rrugë.

Shtetaset e mësipërme janë trasportuar në Spitalin e Pogradecit për ndihmë mjekësore, ku shtetasja S.Ç, pak minuta pas mbërritjes ka ndërruar jetë, ndërsa B.Xh aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Drejtuesi i mjetit, po shoqërohet në ambjentet e Komisariatit për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për të përcaktuar rrethanat e shkaqet e aksidentit.

Arkiva

Janar 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...