Lushnje, Policia dokumenton ngjarjen e ndodhur gjatë natës së datës 02.10.2017 ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi A.Z.

Lushnje, Policia dokumenton ngjarjen e ndodhur gjatë natës së datës 02.10.2017 ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi A.Z.03lushnje3

Kapet shtetasi i shpallur në kërkim dhe sekuestrohet arma e krimit.

Në vijim të punës për zbardhjen e plotë të ngjarjes së ndodhur në fshatin Pluk, Lushnje, ku shtetasi  Arion Canaj për motive të dobëta  ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin A.Z, pas një pune të mirëorganizuar dhe kërkimi të pandërprë nga efektivët e Seksionit të Policisë Kriminale në Komisariatin e Policisë Lushnje, në fshatin Sopës, Divjakë, është bërë e mundur kapja dhe arretimi në flagrance i shtetasit të shpallur në kërkim policor:

-L(E).D., 33 vjeç, banues në Pluk, Lushnje.

Ky shtetas është autor i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Kanosja”, “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”, ”Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe monicionit” si dhe “Verpime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” parashikuar nga Nenet 84, 274, 278 e 301 të Kodit Penal.

Në cilësinë e provës materiale është gjetur dhe sekuestruar arma e zjarrit tip automatik model 56.

03lushnje

03lushnje1

03lushnje2

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5