Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 03 tetor 2017

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve. Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 36 Personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 4 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 8 persona për Narkotikët.

7 persona në kërkim.

4 persona për veprën penale “Vjedhja”

6 persona për veprën penale “Dhunë në familje”

1 person për veprën penale “Kallëzim i rremë”

2 person për veprën penale “Kanosja”

1 person për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të Policisë”

2 persona për veprën penale “Falsifikimi”

1 person për  “OSHEE”

Janë sekuestruar:

Rreth 18.5 kg lëndë e dyshuar Cannabis Sativa,
3 armë zjarri, 1 krehër, 5 fishekë, 5 gëzhoja.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 68 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit është finalizuar operacioni i mëposhtëm:
1-Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “BROKEN HOUSE”

Dokumentohen me prova ligjore 11 vjedhje të ndodhura në Qarkun e Shkodrës

Identifikohet grupi kriminal, ndalohen 3 shtetas si autor të dyshuar të këtyre vjedhjeve.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5