MALIQ, Policia ndërhyn në kohë dhe parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti të mprehtë në familje.

MALIQ, Policia ndërhyn në kohë dhe parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti të mprehtë në familje. 03MALIQ

Ushtronte dhunë fizike në mënyrë të përseritur ndaj bashkëshortes dhe dy fëmijëve të tij të mitur, arrestohet në flagrancë nga Policia.

Gjatë kontrollit në banesë i gjenden dhe sekuestrohen armë dhe municione luftarake pa lejen e organeve kompetente.

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit :

F.K, 38 vjeç, banues në fshatin Velitërnë.

Më datë 03.10.2017, në numrin 129 të Policisë ka telefonuar shtetasja D.K, 37 vjeçe, banuese në fshatin Velitërnë, bashkëshortja e shtetasit të  lartpërmendur, e cila ka kërkuar ndihmën e Policisë pasi F.K., në banesë po ushton dhunë fizike ndaj saj dhe dy fëmijëve të mitur.

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Maliq, falë vlerësimit në kohë të telefonatës si edhe veprimeve të shpejta policore kanë shkuar në vendngjarje. Gjatë verifikimeve të kryera rezulton se shtetasi i mësipërm në gjendje të dehur, si dhe në mënyrë të përsëritur ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve të tij të mitur. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shtetasit të mësipërm iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale :

1 pushkë model 56

3 armë artizanale pistolete,

1 krëhër automatiku model 56 si edhe

21 copë fishekë luftarakë, të cilat ky shtetas i posedonte pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale : “Dhuna në familje” dhe  “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 130/a/4 dhe 278 të Kodit Penal.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5