Elbasan, Ushtroi dhunë fizike ndaj nënës së tij, ndalohet nga policia.

Elbasan, Ushtroi dhunë fizike ndaj nënës së tij, ndalohet nga policia. elbasan

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë ndalimin e shtetasit në kërkim:

A.S., 25 vjeç banues në Elbasan, i arrestuar më parë për “Dhunë në familje”

Ndalimi i tij, u bë pasi në banesë më datë 03.10.2017, për motive të dobëta dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij, shtetases R.Sh., 51 vjeçe banuese në Elbasan për të cilën është plotësuar urdhër – mbrojtje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhuna në familje" dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”  parashikuar nga nenet  130/a dhe 321  të Kodit Penal.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5