Tropojë. Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Tropojë. Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim. 09KUKES

Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale"Prodhim dhe shitje e narkotikeve".

Sot, më datë 09.10.2017, nga efektivat e Komisariatit të Policisë Tropojë, u bë e mundur kapja e shtetasit të shpallur në kërkim, konkretisht;

-P.M, 51 vjeç, banues në Fierze - Pukë, (i dënuar më parë për veprën penale të vrasjes me dashje).

Ndalimi i këtij  u bë pasi ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Pukë, si autor i dyshuar për veprën penale "Prodhim dhe shitje te narkotikeve", parashikuar nga neni 283 i K.Penal.

Më datë 07.10.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, gjatë kontrollit në një banesë (të pa banuar) në fshatin Fierze, ku u gjet një bidon plastik me 25 kg lëndë narkotike, nga deklarimet kjo banesë rezulton të jetë e shtetasit P.M.

Shtetasi P.M, do ti dorëzohet për veprime të mëtejshme Komisariatit të Policisë Pukë.

09KUKES.jpg1

 

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5