POGRADEC, Arrestohet në flagrancë një shtetas, i cili u kap duke lëndë drusore në mënyrë të paligjshme.

POGRADEC, Arrestohet në flagrancë një shtetas, i cili u kap duke lëndë drusore në mënyrë të paligjshme, 10KORCE

si edhe drejtonte pa leje drejtimi, mjetin me të cilin bënte transportimin e saj.

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit

:F.D, 41 vjeç, banues në fshatin Jollë-Pogradec.

Arrestimi i tij u bë pasi, më datë 09.10.2017, gjatë kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë Pogradec, konkretisht në vendin e quajtur “Talle”,  ky shtetas u kap duke prerë në mënyrë të paligjshme lëndë drusore (të llojit ah) të cilën e kishte ngarkuar në mjetin tip furgon. Nga verifikimet e kryera rezulton se këtë  mjet, shtetasi i mësipërm e drejtonte pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprime të mëtejshme.

10KORCE1

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5