Fier, Policia zbardh një vrasje të ndodhur në Nëntor të vitit 2016.

Fier, Policia zbardh një vrasje të ndodhur në Nëntor të vitit 2016. fier1

Kapet dhe ndalohet autori i dyshuar.

Sektori për Hetimin e Krimeve të Rënda në D.V.P Fier dokumenton ngjarjen e ndodhur në fshatin Kalenjë, Mallakastër ku në datën 29.11.2016 në pyllin e këtij fshati u gjend nga një bari kufoma e shtetasit Sh.D.

Shtetasi Sh.D, 57 vjeç, ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa që më datë 14.11.2016.

Pas një punë operative dhe hetimore intensive, nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda, me dokumentimin e kësaj ngjarje, u bë i mundur finalizimi me sukses i operacionit të koduar "Shkunjëza".

Si rezultat i këtij operacioni, në bashkëpunim dhe me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier u bë i mundur ndalimi i shtetasit:

F.Y, 41 vjeç, banues në fshatin Aranitas, Mallakastër.

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier në datën 09.10.2017 ka nxjerrë urdhër ndalimi ndaj këtij shtetasi për veprën penale "Vrasje me dashje" pasi shtetasi F.Y është autor i dyshuar i vrasjes së shtetasit Sh.D.

Në cilësinë e provës materiale, autorit të dyshuar i është gjetur celulari i viktimës.

Vijon puna për gjetjen e provave të tjera materiale dhe dokumentimine plotë ligjor të kësaj ngjarje.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5