Cërrik Vijon puna për kapjen e shtetasve në kërkim.

Cërrik Vijon puna për kapjen e shtetasve në kërkim.Drejtoria Elbasan

Kapen dhe ndalohen nga policia dy shtetas për “Vjedhje me dhunë, kryer në bashkëpunim”

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Cërrik, bënë ndalimin e shtetasve në kërkim:

E.M, 19 vjeç banues në fshatin Shtëpanjë,Njësia Administrative Gostimë Cërrik.

D.(D).M, 41 vjeç banues në fshatin Shtëpanjë, Njësia Administrative Gostimë Cërrik.

Ndalimi i tyre, u bë gjatë ditës së sotme në fshatin Shtëpanjë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan me vendim penal më datë 07.10.2017 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhja me dhunë, e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 139 dhe 25 të Kodit Penal.

Këta shtetas, më datë 11.09.2016 në bashkëpunim me njëri – tjetrin dhe me një shtetas tjetër ndaj të cilit po punohet për kapjen e tij, në aksin rrugor Cërrik – Gramsh, në fshatin Banjë, dyshohen të kenë dhunuar rojen e automjeteve të një firme, shtetasin M.C., 56 vjeç banues në Gramsh.

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...