Fier, Drejtonte makinën pa leje drejtimi dhe nuk i bindet punonjësve të policisë për të ndaluar, ndiqet dhe arrestohet në flagrancë nga policia.

Fier, Drejtonte makinën pa leje drejtimi dhe nuk i bindet punonjësve të policisë për të ndaluar, ndiqet dhe arrestohet në flagrancë nga policia. d.p.fier

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-H.B, 34 vjeç, banues në fshatin Mashkullorë, Gjirokastër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur "Rotondua e Sheqit" Fier është kapur nga patrulla e policisë duke drejtuar mjetin tip Benz, pa leje drejtimi.

Ky shtetas nuk i kishte qëndruar patrullës së policisë rrugore në aksin rrugor Lushnjë–Fier dhe më pas u bë i mundur ndalimi i tij në vendin e quajtur "Rotondo e Sheqit" Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Drsjtimi i mjetit në mënyrë të parregullt" dhe "Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik" parashikuar nga Nenet 291 dhe 242 të Kodit Penal.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5