DEVOLL, Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

DEVOLL, Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.korce

Ndalohet një shtetas i dënuar me 5 vite burg për veprën penale : “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur”.

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Devoll, falë një pune të mirë organizuar kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit  të shpallur në kërkim;

Gj.B, 48 vjeç, banues në njësinë administrative Miras.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim penal nr. 127 datë 27.02.2017, lënë në fuqi edhe nga Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar këtë shtetas me 5 vite burg për veprën penale: “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç”, parashikuar nga neni 101/1 i Kodit Penal.

Ndalimi i tij lidhet me ngjarjen e ndodhur më datë 09.11.2013, ku ky shtetas ka kryer veprën e mësipërme me shtetasen e mitur K.Gj., nusen e djalit të tij.

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30