Fier, arrestohet një shtetas për veprat Penale "Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik" dhe "Goditje për shkak të detyrës"

Fier, Godet për shkak të detyrës punonjësin e Policisë Bashkiake si dhe kundërshton punonjësit e policisë së rendit publik, arrestohet në flagrancë nga policia.d.p.fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-K.M., 55 vjeç, banues në Patos.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Naftëtari“, Patos, në ambientet e Bashkisë, ka goditur punonjësin e Policisë Bashkiake Patos, si dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Stacionit të Policisë Patos duke i kundërshtuar ata.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik" dhe "Goditje për shkak të detyrës" parashikuar nga Nenet 236 dhe 237 të Kodit Penal.

Arkiva

Dhjetor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6