Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 07 Nëntor 2017

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve. Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 25 Personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë: për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 10 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur:

3 persona për Narkotikët

6 persona në kërkim.

4 persona për veprën penale “Vjedhja”

1 person për veprën penale “Vepra të turpshme”

1  person OSHEE


Janë sekuestruar:
22,4 gr lëndë narkotike e dyshuar Heroinë
3 gr lëndë narkotike e dyshuar Kokainë
rreth 14 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.
29 fishekë, 1 dorezë boksi,

 

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 49 persona.

 

Gjatë 24 orëve të fundit është finalizuar operacioni i mëposhtëm:

1-Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Bahçallëku”
Arrestohen në flagrancë 2 shtetas nga Policia.
Sekuestrohen 25.4 gram lëndë narkotike Heroinë.

 

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30