Elbasan, kapet nga Policia një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Kapet dhe ndalohet nga policia një shtetas i dënuar me 6 vjet e 10 muaj burg (per video klikoni mbi link) 11ELBASAN

Elbasan

Kapet dhe ndalohet nga policia një shtetas i dënuar me 6 vjet e 10 muaj burg për veprën penale “Trafikim të narkotikëve, kryer në bashkëpunim”

Ndalimi i tij u bë më qëllim ekstradimi në shtetin Italian

FNSH Tiranë në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan mbi bazën e

informacioneve të marra në rrugë operative, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim ndërkombëtar:

A. T., 45 vjeç, banues në Elbasan

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi shtetasi i lartpërmendur, është shpallur në kërkim nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana më datë 25.03.2014,

pasi Gjykata e Apelit Torino me vendim të datës 22.04.2011, e ka dënuar me 6 vjet e 10 muaj burg për veprën penale “Trafikim të narkotikëve kryer në

bashkëpunim” parashikuar nga neni 110 i Kodit Penal Italian.

Ndalimi i tij, u bë me qëllim ekstradimi në shtetin Italian.

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...