Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 14 Nëntor 2017

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 21 Personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë: për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 10 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur:
4 persona në kërkim.
1 person për veprën penale “Dhunë në familje”
1 person për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”
2 persona "OSHEE"
1 person për veprën penale "Korrupsioni aktiv i gjyqtarve kryer në bashkëpunim"
1 person për veprën penale "Falsifikimi"
1 person për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje"


Janë sekuestruar:

Disa doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

2 thika.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 50 persona.

Arkiva

Nentor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2