Tiranë.Ndalohen një shtetas i shpallur në kërkim për trafikim të lëndëve narkotike.

Tiranëtirane

Ndalohen një shtetas i shpallur në kërkim për trafikim të  lëndëve narkotike.

Nga ana e shërbimeve të Policisë Kufitare Rinas në bashkëpunim me Specilalistët për Hetimin e  narkotikëve është bërë  kapja dhe ndalimi i shtetasit:

J.S 36 vjeç , banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte i shpallur person në kërkim, për veprën penale  “Trafikimi i narkotikeve “,  parashikuar nga neni 283/a i Kodit Penal.

Gjatë kontrollit fizik  të ushtruar  nga ana e Policisë  shtetasit të lartpërmendur  i janë gjetur e sekuestruar në cilësinë e provës materiale :

• Një shumë prej 9.515 Euro.

•Dy aparate  celular të markave të ndryshme.

• Katër karta krediti të  bankave të nivelit të dytë.

Materialet Proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Për Krimet e Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Tetor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4