Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 01.02.2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia
Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.


Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 22 personave.


Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët është arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 5 drejtues mjetesh.


2 person për Narkotikët
1 person për veprën penale " Kundërshtim të punonjësit të policisë",
2 person për veprën penale " Dhunë në familje"
7 persona në kërkim.
3 persona për veprën penale "Vjedhja"
1 person për veprën penale "Goditje për shkak të detyrës"
1 person për veprën penale "Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës"


Gjithashtu janë sekuestruar:
124 kg dhe disa doza lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 50 persona.

Arkiva

Gusht 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2