Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 02 Shkurt 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia


Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.


Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 21 personave.
Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët është arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 3 drejtues mjetesh.


1 person për Narkotikët
6 persona në kërkim.
1 person për veprën penale "Plagosje e lehtë me dashje"
4 persona për veprën penale "Vjedhja"
1 person për veprën penale "Dhunë në familje"
2 persona për veprën penale "Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike"
1 person për veprën penale " Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike"
1 person për veprën penale "Goditje për shkak të detyrës"
1 person për veprën penale "Ndërhyrje të padrejta në jetën private"


Gjithashtu janë sekuestruar:
1 dozë lëndë narkotike Kokainë,
-si dhe disa doza lëndë narkotike Cannabis Sativa.


Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 62 persona.

Arkiva

Shkurt 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3