Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 07 Shkurt 2018


Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.Stema Policia


Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 16 personave.


Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë: për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 4 drejtues mjetesh.


Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur:


4 persona në kërkim.
1 person për veprën penale “Kontrabanda me mallra të tjera”.
1 persona për veprën penale “Shkatërrim prone”.
2 persona për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”.
1 person për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik"
1 person për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.
1 person për veprën penale “Dhënia ndihmë një të burgosuri për largim”
1 person për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”.


Janë sekuestruar:
-disa doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.
1 dozë lëndë narkotike Kokainë, 1 automatik, 1 karikator me 20 fishekë dhe 30 fishekë arme gjahu.


Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 78 persona.

Arkiva

Gusht 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2