Elbasan - Në vijim të operacionit të koduar “POROSIA”, arrestohet një tjetër person. 09 Shkurt 2018

ElbasanDrejtoria Elbasan
Në vijim të operacionit të koduar “POROSIA” dhe në vazhdimësi të hetimeve lidhur me procedimin penal të referuar nga Policia Lokale,

nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u bë ndalimi i shtetasit:


E. L., 30 vjeç banues në Pogradec.


Ndalimi i tij, u bë në Pogradec pasi, shtetasi i lartpërmendur dyshohet të ketë konsumuar veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake, e municionit dhe lëndëve eksplozive , e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 278/6 dhe 25 të Kodit Penal.

Arkiva

Shkurt 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3