Kakavije - Sekuestrohet 1 kg e 520 gr lëndë e dyshuar narkotike Heroinë, arrestohet në flagrancë poseduesi. 13 Shkurt 2018

Kakavije.13.02.2018 Kakavije 1

Goditet një tjetër rast i tentativës për Trafikim të lëndëve narkotike. (për video kliko mbi link)

Sekuestrohet 1 kilogramë e 520 gramë lëndë e dyshuar narkotike Heroinë.

Arrestohet në flagrancë poseduesi.

Në datën 12.02.2018 shtetasi E.F., është paraqitur në dalje të Republikës së Shqipërisë për të udhëtuar drejt Greqisë me autobusin e linjës Tiranë - Athinë.

Pas procedurave të kryera në sistemin TIMS nga punonjësit e policisë Kufitare Kakavije, autobusi është kaluar në vijën e dytë për një kontroll më të imtësishëm.

Nga kontrolli fizik i ushtruar nga punonjësit e Policisë Kufitare shtetasit të mësipërm iu gjetën dy pako në trup dhe një pako në çantën e dorës me lëndë të dyshuar narkotike Heroinë.

Pesha totale e lëndës narkotike rezultoi 1 kilogramë e 520 gramë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Pas veprimeve të para hetimore, Specialistët e seksionit për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin:

E.F., 37 vjeç, banues në Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale "Trafikim i lëndëve narkotike", parashikuar nga neni 283/a/1 i Kodit Penal.

 

 

13.02.2018 Kakavije 1

13.02.2018 Kakavije 2

Arkiva

Shkurt 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3