Krujë - Tentojnë të vrasin me armë zjarri një shtetas, ndalohet njëri nga autorët e dyshuar. 2 Mars 2018

Krujë.Policia-durres

Tentojnë të vrasin me armë zjarri një shtetas.

Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë pas një pune hetimore intensive kanë bërë të mundur ndalimin e  shtetasit:

• M.C., 19 vjeç, banues në Krujë.

Shtetasi i mësipërm,  më datë 22.02.2018 në Fushë- Krujë, në bashkëpunim me shtetasit F.C., 30 vjeç, S.C., 25 vjeç dhe L.C., 47 vjeç,  pas një konflikti çasti dyshohet se kanë tentuar të vrasin me armë zjarri shtetasin A.P., 29 vjeç, banues në Krujë.

Policia vijon punën për kapjen e shtetasve F.C., S.C., dhe L.C., të cilët janë shpallur në kërkim, dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale "Vrasja me dashje e mbetur në tentativë" në bashkëpunim dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar në nenet 76-25-22 dhe 278/2 të Kodit Penal.

 

Krujë.

 

Tentojnë të vrasin me armë zjarri një shtetas.

 

Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar.

 

 

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë pas një pune hetimore intensive kanë bërë të mundur ndalimin e  shtetasit:

 

• M.C., 19 vjeç, banues në Krujë.

 

Shtetasi i mësipërm,  më datë 22.02.2018 në Fushë- Krujë, në bashkëpunim me shtetasit F.C., 30 vjeç, S.C., 25 vjeç dhe L.C., 47 vjeç,  pas një konflikti çasti dyshohet se kanë tentuar të vrasin me armë zjarri shtetasin A.P., 29 vjeç, banues në Krujë.

 

Policia vijon punën për kapjen e shtetasve F.C., S.C., dhe L.C., të cilët janë shpallur në kërkim, dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

 

 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale "Vrasja me dashje e mbetur në tentativë" në bashkëpunim dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar në nenet 76-25-22 dhe 278/2 të Kodit Penal.

 

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30