Lezhë - Kapet dhe ndalohet një shtetas i dënuar për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”. 2 mars 2018

LezhëDrejtoria Lezhe 1

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vendosjen e tyre para përgjegjësisë ligjore.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i dënuar për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë , u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim:

-M.V., 24 vjeç, lindur në Pukë, banues në Tiranë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë më datë 25.05.2017, e ka dënuar me 5 vite burg për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, parashikuar nga neni 88/2 i Kodit penal.

Ky shtetas iu dorëzua shërbimeve të D.V.P. Tiranë për veprime të mëtejshme proceduriale.

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30