Mallakastër - Policia godet një rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, arrestohen 5 shtetas

MallakastërFier Policia

Policia godet një rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, arrestohen në flagrancë 5 shtetas

Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë shtetasit:
G.A, 24 vjeç
L.J., 41 vjeçe
F.J., 30 vjeçe
O.J., 47 vjeçe
I.J., 31 vjeçe.

Arrestimi u bë pas informacioneve operative se në banesën e shtetasit G. A, ishte në proces përpunimi një sasi lënde narkotike kanabis.

Në banesën në fshatin Çorush është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 349 kg lëndë narkotike, një pjesë në proces përpunimi.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30