Policia Rrugore, 65 masa administrative për lëvizje në korsi të dedikuar

Policia Rrugore, 65 masa administrative për lëvizje në korsi të dedikuar (per video klikoni mbi link)903B9421

Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, me qëllim rritjen e parametrave

të sigurisë së jetës në rrugë.

Në vijim të kontrolleve për respektimin e sinjalizimit rrugor vertikal dhe horizontal, kryesisht korsitë e rezervuara për shërbimin publik,

nga Policia Rrugore e Tiranës gjatë paradites së sotme janë evidentuar dhe ndëshkuar 65 drejtues të automjeteve, ndër të cilët:

10 drejtues mjetesh për mungesë Siguracioni dhe Kontrolli Teknik.

5 drejtues motomjetesh për mospërdorim të kaskës mbrojtëse.

1 automjet është ndaluar administrativisht, pasi rezultoi debitor me 8 masa administrative të pashlyera dhe pa Siguracion.

Është arrestuar në kushtet e flagrancës, shtetasi P.M 51 vjeç, për drejtim motomjeti në mënyrë të parregullt (pa Leje Drejtimi)

Policia Rrugore e Tiranës do të vijojë në mënyrë të pandërprerë, kontrollin në të gjithë territorin e Tiranës, për të bërë të mundur parandalimin e aksidenteve rrugore.

903B9418

903B9416

903B9417

903B9420

903B9421

903B9431

903B9428

903B9439

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30