Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 09 Mars 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 28 Personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë: për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 8 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur:

3 persona për Narkotikët

10 persona në kërkim.

2 persona për veprën penale “Dhuna në familje”

1 person për veprën penale “Vjedhja”

1 person për veprën penale "Mashtrimi"

1 person për veprën penale "Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike"

1 person për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”

1 person për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Janë sekuestruar:
5.4 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Heroinë.
28 kilogramë e 850 gramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.
1 karikator për armë model AK-56

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 50 persona.

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30