Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 13 Mars 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëveStema Policia

 
Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 38 Personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 13 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 11 persona për Narkotikët.

8 persona në kërkim.

1 person për veprën penale “Vjedhja”

2 persona për veprën penale “Dhunë në familje”

2 persona për veprën penale “Përndjekja”

1 person për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”

Janë sekuestruar:
12,5 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Heroinë
një sasi lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 63 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit është finalizuar operacioni i mëposhtëm:

1- Berat - Finalizohet operacioni i koduar "Trekëndëshi".
Arrestohen në flagrancë 3 shtetas që shpërndanin lëndë narkotike të llojit Heroinë.

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30