Lezhë - Vijon Operacioni "Ranishtja 4", ndalohet edhe një tjetër person i shpallur në kërkim. 04.04.2018

LezhëDrejtoria Lezhe 1

Vijon Operacioni "Ranishtja 4".

Kapet dhe ndalohet edhe një tjetër person i shpallur në kërkim.

Në vijim të Operacionit “Ranishtja 4”, ku u arrestuan 12 shtetas dhe u shpallen në kërkim 11 shtetas të tjerë, kapet dhe ndalohet një tjetër prej të shpallurve në kërkim.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomiko - Financiar në D.V.P. Lezhë, u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës për shtetasin:

-Z. Gj., 59vjeç, banues në Lagjen “Nënë Tereza” Lezhë.

Ndaj këtij shtetasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë me Vendim Nr.86, datë 15.03.2018, ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”.

Vijon puna për kapjen e personave të tjerë të shpallur në kërkim.

Arkiva

Mars 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31