Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 05 Prill 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24 - orëveStema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 22 Personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 4 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 3 persona për Narkotikët.

9 persona në kërkim.

1 person për Krime ndaj personit.

1 person për veprën penale "Përkrahja e autorit të krimit"

1 person për veprën penale “Dhunë në familje”

1 person për veprën penale “Falsifikimi”

1 person për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”

1 person për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”


Janë sekuestruar:

4,5 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë
 
1 kilogramë e 983 gramë disa doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa;

1 armë zjarri, 1 krehër me fishekë

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 62 persona.

"Përkrahja e autorit të krimit"

Arkiva

Mars 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31