Korçë - Shpërdorojnë detyrën dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin, vjedhin mjete dhe materiale të ndryshme ndërtimi.

Korçëdrejtoria e policise korce

Shpërdorojnë detyrën dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin, vjedhin mjete dhe materiale të ndryshme ndërtimi.

Arrestohen në flagrancë një punëtor dhe dy roje të Shoqërisë Private të Ruajtjes e Sigurisë Fizike në kantierin e TAP-it.

Më datë 07.04.2018, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

S. R., 45 vjeç, banues në Mborje, (punëtor në TAP).

A. L., 56 vjeç dhe

A. D., 48 vjeç, të dy banues në Korçë, (me detyrë roje të një Shoqërie Private të Ruajtjes e Sigurisë Fizike në TAP).

Arrestimi i tyre u bë pasi në fshatin Drenovë, shtetasve të mësipërm në mjetin në pronësi të Sotir Ramos, iu gjetën e bllokuan me cilësinë e provës materiale, mjete e materiale të ndryshme ndërtimi të cilat dyshohet se këta shtetas në bashkëpunim mes tyre i kanë vjedhur pranë kantierit të “TAP-it” ku ishin të punësuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, nenet 134/2 dhe 135/2 të Kodit Penal. 

Arkiva

Shtator 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30