Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 10 Prill 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 11 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët është arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur: 1 drejtues mjetesh.

1 person për Narkotikët.

3 persona në kërkim.

4 persona për veprën penale “Vjedhja”

1 person për veprën penale “Dhunë në familje”

1 person për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje"

Janë sekuestruar: 
disa doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa 

1 armë zjarri, 2 krehra, 60 fishekë.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 32 persona.

Arkiva

Mars 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31