Lezhë, zbardhet konflikti i ndodhur mbrëmjen e djeshme, arrestohet në kohë rekord autori i dyshuar i plagosjes.

LezhëPolicia-Lezhe

Zbardhet konflikti i ndodhur mbrëmjen e djeshme ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi A.D. 44 vjeç.

Arrestohet në kohë rekord autori i dyshuar i plagosjes.

Gjithashtu, procedohen penalisht edhe shtetas të  tjerë të përfshirë në konflikt

Më datë 01.05.2018, nga Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit :

D.GJ 26 vjeç, banues në Lezhë për veprën penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje armëve luftarake dhe municionit" "Plagosje e rëndë me dashje" parashikuar nga nenet 278/4 dhe 88 të Kodit Penal.

Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë, shtetasit A.D. 42 vjeç , banues në Lezhë për veprën penale "Shkatërrim prone" parashikuar nga neni 150 i Kodit Penal dhe B.B. 49 vjeç, banues në Lezhë për veprat penale "Kanosja" "Dëmtime të tjera me dashje " parashikuar nga nenet 84 dhe 90 të Kodit Penal.

Procedimi penal i tyre u bë pasi nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se pasditen e djeshme, shtetasit e mësipërm janë konfliktuar për motive të dobëta, vendosjen e një trau pranë një hoteli që bllokonte rrugën. Si rezultat i këtij konflikti, ka mbetur i plagosur në këmbë shtetasi A.D. 44 vjeç ( vëllai i shtetasit A.D. të proçeduar) i cili  ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar i plagosjes është shtetasi D.GJ, i cili u arrestua në flagrancë.

Materialet proceduriale në ngarkim të tyre, iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Gusht 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2