Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle në të gjithë territorin e qytetit

Vijon të ndodhëtirane 4 maj 1

Ndonëse me reshje të dendura shiu, Policia Rrugore e Tiranës sfidon kushtet atmosferike duke ushtruar kontrolle në të gjithë territorin e qytetit me qëllim rritjen e sigurisë në rrugë dhe jo vetëm.

Tre të arrestuar për drejtim mjeti në gjendje të dehur, përkatësisht :

Shtetasi  P.S vjec 66 u verifikua se në rrugën "Dedë Gjo Luli" drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën 0.56 mg/l.

Shtetasi A.O vjec 27 u verifikua se në rrugën "Dede Gjo Luli" drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën 0.67 mg/l.

Shtetasi Xh.D vjec 23 u verifikua se në rrugën "Dede Gjo Luli" drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën 0.85 mg/l.

Gjithashtu janë pezulluar edhe 13 leje drejtimi për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit në nivele që variojne nga 0.22 mg/l deri në 0.37 mg/l.

Festoni, por kujdes! Policia po monitoron!

 

 

 

tirane 4 maj 2

tirane 4 maj 3

 

 

 

Arkiva

Tetor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4