Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 05 Maj 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24-orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24–orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 23 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët është arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 8 drejtues mjetesh.

2 persona për Narkotikët,

4 persona në kërkim,

3 persona për veprën penale "Vjedhja"

3 persona për veprën penale "Vjedhje të energjisë elektrike"

2 persona për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë".

1 person për veprën penale "Vepra të turpshme"

Gjithashtu janë sekuestruar:

rreth 34,2 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, 4.8 gr Kokainë, 20 armë zjarri, 80 kaseta me fishekë, 17 fishekë, 1 krehër dhe 6 gëzhoja.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 58 persona.

Arkiva

Tetor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4