Policia i vjen në ndihmë turistes austriake

Llogara.Austriakja 7 maj 2018 1

Policia i vjen në ndihmë turistes austriake (për video kliko mbi link)

Pas 9 orë kërkimesh në pyllin e Llogarasë, rreth orës 01.35 të datës 07.05.2018 është gjetur në gjendje shëndetësore të mirë shtetasja austriake A,W., 45 vjeçe, e cila kishte ardhur si turiste në këtë zonë.

Gjatë kërkimit kanë marrë pjesë rreth 20 forca policore, si dhe 15 shtetas nga Agjencia e Zonave të Mbrojtura dhe banorët e zonës.

Shtetases A.W., iu dha ndihma e parë mjekësore dhe aktualisht ndodhet në gjendje shumë të mirë shëndetësore.

Ajo falënderoi Policinë e Vlorës si dhe të gjithë ata që u angazhuan në operacionin e kërkim-shpëtimit të saj.

Austriakja 7 maj 2018 1

Austriakja 7 maj 2018 2

Austriakja 7 maj 2018 3

Austriakja 7 maj 2018 4

Arkiva

Gusht 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2