Tiranë - Ndalohet një shtetas nga Specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik dhe Financiar

Tiranëd.p.tirane

Nga Specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik dhe Financiar pranë D.V.P. Tiranë, u bë ndalimi i shtetasit:

- D.Ll., 41 vjeç, banues në Tiranë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Tiranë me vendimin e datës 07.05.2018 ka caktuar ndaj këtij shtetasi masën e sigurimit “Arrest me burg” për veprat penale “ Falsifikim i vulave dhe stampave”, "Ndërtim i paligjshëm”, “Mashtrim”, të parashikuara nga nenet 190/1, 199/a/3 dhe 143/3 të Kodit Penal.

Materialet proceduriale do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Janar 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3