Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 17 Maj 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 18 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët është arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 4 drejtues mjetesh.

2 persona për veprën penale "Armëmbajtje pa leje"

9 persona në kërkim.

1 person për veprën penale "Krime ndaj personit"

1 person për veprën penale "Dhunë në familje"

1 person për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve"

 
Gjithashtu janë sekuestruar:

98.9 kilogramë lëndë narkotike Canabis Sativa,

200 fara bimore lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa,

3 armë zjarri, 3 krehra, 38 fishekë, 1 gëzhojë .


Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 55 persona.

Arkiva

Gusht 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2