Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 5 Qershor 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 23 personave.

7 persona për drejtim mjeti në gjendje të dehur,

3 persona për Narkotikët,

4 persona në kërkim,

5 persona për veprën penale "Vjedhja",

2 persona për veprën penale "Kundërshtim i punonjësit të policisë"

1 person për Krime ndaj personit

1 person për veprën penale "Përkrahja e autorit të krimit"

Gjithashtu janë sekuestruar:

701 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa

3 armë zjarri

2 krehëra si dhe 9 fishekë

një sasi e vogël lëndë narkotike cannabis sativa dhe heroinë.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 65 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit është finalizuar operacioni i koduar “Long wait"

Finalizohet me sukses operacioni policor “Long wait”. Bie në kurthin e policisë grabitësi i banesave në Shkodër.

Tenton të vjedh një banesë me armë, arrestohet në flagrancë nga policia.Më datë 05.06.2018, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkoder, pas një pune disa mujore të aplikuar me metoda speciale të hetimit u finalizua me sukses operacioni, ku u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

S.D, 33 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Shkodër.

Arkiva

Gusht 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2