Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 03 Korrik 2018


Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 20 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 4 drejtues mjetesh.

5 persona në kërkim

1 person për veprën penale " Përndjekja"

4 persona për veprën penale "Vjedhja"

4 persona për veprën penale "Dhunë në familje"

1 person për veprën penale "Marrëdhënie seksuale me dhunë"

1 person për veprën penale "Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik".


Gjithashtu janë sekuestruar:
disa doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sativa
si dhe janë asgjësuar 20 bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sativa.


Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 56 persona.

Arkiva

Shkurt 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3