Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 04 Korrik 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 20 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 8 drejtues mjetesh.

3 persona për Narkotikët

6 persona në kërkim

2 persona për veprën penale "Vjedhja"

1 person për veprën penale "Dhunë në familje".

 
Gjithashtu janë sekuestruar:

disa doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sativa.
2 armë të ftohta ( 2 thika),
si dhe janë asgjësuar 464 bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sativa.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 62 persona.
 

Arkiva

Shkurt 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3