Fier - Plagos me mjet prerës një shtetas, policia identifikon dhe kap autorin

Fierd.p.fier

Plagos me mjet prerës një shtetas, policia identifikon dhe kap autorin.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore Fier arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Xh.B., 52 vjeç, banues në Mbrostar, Fier.

Në datën 04.07.2018, rreth orës 18:20, në lagjen "8 Shkurti" për motive të dobëta janë konfliktuar shtetasit Xh.B., dhe P.Gj, 63 vjeç, banues në Daullas, Fier.

Gjatë konfliktit shtetasi Xh.B., ka goditur me mjet prerës (thikë) shtetasin P.Gj., i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Autori pasi ka goditur shtetasin P.Gj., është larguar nga vendngjarja.

Shërbimet e policisë pasi morën njoftimin organizuan punën dhe gjatë mesnatës bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Vrasje e mbetur në tentativë" dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja e armëve të ftohta" parashikuar nga Nenet 78, 22 dhe 279 të Kodit Penal.

Arkiva

Shkurt 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3