Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 05 Korrik 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 25 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 8 drejtues mjetesh.

3 persona për Narkotikët

2 persona për veprën penale "Armëmbajtje pa leje"

7 persona në kërkim

1 person për " Krime ndaj personit "

3 persona për veprën penale "Shpërdorim detyre"

1 person për veprën penale "Dhunë në familje".


Gjithashtu janë sekuestruar:
59 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Heroinë ,
24 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë, 


1 armë zjarri, 
si dhe janë asgjësuar 309 bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sativa.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 80 persona.

 
Gjithashtu gjatë 24-orëve të fundit janë finalizuar operacionet e mëposhtëm:

1-Tiranë, operacioni policor i koduar “Fundi i bulevardit”, nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësorë Tiranë
Ekzekutohen masat e sigurisë të Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për ndalimin e 2 ndërtuesve për veprën penale të “Mashtrimit me pasoja të rënda e kryer në bashkëpunim”.

2- Vlorë, operacioni ''Red''. Gjatë këtij operacioni sekuestrohen 59 doza Heroinë dhe një sasi lekësh cash si edhe është arrestuar në flagrancë 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë dy të tjerë.

3- Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin ''White'', ku kanë arrestuar në flagrancë 2 shtetasit si dhe u janë sekuestruar 23 doza Kokainë.

4- Korçë, është finalizuar operacioni i koduar “DIEZEL 6”.
Arrestohen në flagrancë nga Policia, tre roje të një Shoqërie Private të Ruajtjes e Sigurisë Fizike, të cilët duke shpërdoruar detyrën, dyshohet se kanë vjedhur karburant në mjetet e gazsjellësit “TAP”.
Procedohen penalisht edhe dy shtetas të tjerë për veprën “Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale”.
Sekuestrohet një sasi prej 1500 litra naftë.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5