Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 07 Shtator 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 41 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 11 drejtues mjetesh.

7 persona për Narkotikët

1 person për veprën penale "Armëmbajtje pa leje"

6 persona në kërkim

1 person për "Krime ndaj personit"

6 persona për veprën penale "Vjedhja"

1 person për veprën penale "Dhuna në familje"

1 person për veprën penale "Mashtrimi"

1 person për veprën penale "Përndjekja"

1 person për veprën penale "Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës"

2 persona për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik"

3 persona për veprën penale "Përkrahja e autorit të krimit".

Gjithashtu janë sekuestruar:

9 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sativa,

1 armë zjarri, 1 krehër si dhe 7 fishekë.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 59 persona.
 

Gjithashtu gjatë 24-orëve të fundit është finalizuar operacioni i mëposhtëm:

1- Lezhë, operacion antidrogë " High speed" i ndjekur me metoda proaktive 
Sekuestrohen 9 kg lëndë narkotike " Mariuanë", 2 shtetas në pranga.


2-Vlorë, finalizohet operacioni i koduar "THE TRUCK". Kapet i kërkuari nga policia.

Arkiva

Qershor 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30