Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 10 Tetor 2018


Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 36 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 10 drejtues mjetesh.

1 person për Narkotikët

3 persona për veprën penale "Armëmbajtje pa leje"

12 persona në kërkim

2 persona për veprën penale "Krime ndaj personit"

1 person për veprën penale "Vjedhja"

1 person për veprën penale "Heqja e paligjshme e lirisë"

1 person për veprën penale "Trafikimi i të miturve"

1 person për veprën penale "Goditjet për shkak të detyrës"

2 persona për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve" 

2 persona për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik". 
 

Gjithashtu janë sekuestruar:

disa doza lëndë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sativa,

2 armë zjarri, 2 gëzhoja,

2 armë të ftohta (2 thika).

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 57 persona.
 

Arkiva

Qershor 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30