Durrës. Vihet në pranga një shtetas, i cili qarkullonte me armë në ambiente publike.

Durrës WhatsApp Image 2018-11-02 at 10.33.01

Vihet në pranga një shtetas, i cili qarkullonte me armë në ambiente publike.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë.


Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

• A.D., 27 vjeç, banues në Durrës.

Uniformat blu kanë marrë informacion për një konflikt në një lokal në lagjen nr.14 Durrës, ku kanë ndërhyrë menjëherë dhe gjatë kontrollit është konstatuar se shtetasi A.D., ishte konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin S.B., dhe dispononte një armë zjarri tip pistoletë pa leje, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit , në ambiente publike" në ngarkim të shtetasit A.D., parashikuar në nenin 278/5 të Kodit Penal dhe "Plagosja e lehtë me dashje" në ngarkim të shtetasit S.B., parashikuar në nenin 89 të Kodit Penal.

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1