Theth, Shkodër: Policia parandalon përshkallëzimin e një konflikti brenda familjes. Arrestohet në flagrancë një shtetas pasi kishte kërcënuar dhe kanosur bashkëshorten. Policia gjen në banesën e tij, 2 armë zjarri dhe municion luftarak.

Theth, Shkodërpushke
 
Policia parandalon përshkallëzimin e një konflikti  brenda familjes. 
 
Arrestohet në flagrancë një shtetas pasi kishte kërcënuar dhe kanosur bashkëshorten
 
Policia gjen në banesën e tij, 2 armë zjarri dhe municion luftarak.
 
Gjithashtu po në Theth, Policia sekuestron dhe një tjetër armë zjarri kallashnikov, ku poseduesi u shpall në kërkim.
 
Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër pas një telefonate të marrë në sallën operative për një konflikt familjar, ku bashkëshorti kërcënonte bashkëshorten për ta vrarë,  falë reagimit të shpejtë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:
 
Kolë Pisha, banues në Theth, Shkodër. 
 
Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte konfliktuar me bashkëshorten  duke e kanosur atë për ta vrarë.
 
Policia gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi u gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale dy armë zjarri (pushkë), dhe municion luftarak.
 
Gjithashtu  po  në Theth,  pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas po qarkullonte me armë zjarri , Policia është vënë menjëherë në ndjekje të tij.
 
Shtetasi D. Z. 22 vjeç, banues  në fshatin Theth, porsa ka parë që ndiqej nga Policia  ka hedhur armën kallashnikov  dhe  duke shfrytëzuar terrenin e thyer  dhe errësirën ka mundur të  largohet, i cili është shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tij.
 
 Arma e zjarrit është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.
 
Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprime të mëtejshme.
amre-905x395kallash

Arkiva

Maj 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2