Policia e Shtetit në 24 orët e fundit 07 Nëntor 2018

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafiqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 28 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 6 drejtues mjetesh.

1 person për Narkotikët

1 person për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit"

14 persona në kërkim

2 persona për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”

1 person për veprën penale "Përndjekja"

2 persona për veprën penale "Dhunë në familje"

1 person për veprën penale "Falsifikimi".
 

Gjithashtu janë sekuestruar:

1 armë zjarri, 5 fishekë
1 armë e ftohtë ( 1 thikë).

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 61 persona.

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1