Kurbin, kapen dy persona në kërkim

Kurbinkurbin5prill

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore

Kapen dhe ndalohen dy shtetas të dënuar për vepra të ndryshme penale

Nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit B. S., 40 vjeç, banues në Kurbin.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi në Shtator 2016 Gjykata e Shkallës së Parë Kurbin e ka dënuar me 4 vite burg, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike", duke qenë se në vitin 2016 këtij shtetasi, Policia i gjeti të kultivuara në oborrin e banesës, një numër të konsiderueshëm bimësh narkotike.

Gjithashtu po nga shërbimet e Policisë së Kurbinit, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit P. Gj. 26 vjeç, banues në Laç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 8 muaj burg për veprën penale "Ndërtimi i paligjshëm". Gjithashtu për ketë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin ka dhënë masën e sigurisë "Arrest me burg" për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit Rrugor" si dhe "Largimi nga vendi i aksidentit".

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1