Lezhë - Vritet me armë zjarri pas një konflikti për motive të dobëta

Lezhë / Informacion parapraklezhe

Në fshatin Merqi, Lezhë dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta është vrarë me armë zjarri shtetasi Gj. M.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje ku ka bërë identifikimin e autorit të dyshuar i cili është shtetasi T. Gj. nga fshati Kashnjet Lezhë, mik në familjen e viktimës.

Policia është vënë në ndjekje të autorit dhe po vijon puna për kapjen e tij

Në vendngjarje Grupi Hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Tropojë - Dëmtuan materialet zgjedhore, në pranga 7 persona

TropojëDrejtoria Kukes 2m

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje, datë 18. 06. 2019, ku disa shtetas kanë dëmtuar materialet zgjedhore në KZAZ nr. 09 në Bashkinë Tropojë, tek Muzeu Historik, pas veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tropojë, arrestuan në flagrancë 7 persona, konkretisht;

-A. G., 31 vjeç, banues Bajram Curri, Tropojë, për veprat penale “Shkatërrimi i pronës”, “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

-I. M., 50 vjeç, banues në Bujan, Tropojë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

-N. N., 32 vjeç, banues në Llugaj, Tropojë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

-H. Gj., 53 vjeç, banues në Tropojë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

-B. P., 34 vjeç, banues në Fierzë, Tropojë, për veprat penale “Shkatërrimi i pronës”, “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

-A. G., 26 vjeç, banues në Cërnic, Tropojë. Arrestimi i tij u bë sepse ka thyer vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, pasi ka qenë me masën e sigurisë "arrest në shtëpi".

-A. G., 28 vjeç, banues në Cërnic, Tropojë, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”, “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

Janë proceduar në gjendje të lirë 5 shtetas për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”.

Janë shpallur në kërkim 6 shtetas të tjerë, për veprat penale “Shkatërrimi i pronës”, “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Qershor 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30